Персональний блог Ірини Івашко

Інтерв’ю журналіста з учителем-філологом

Інтервю журналіста з учителем-філологом

-Здрастуйте, мої любі глядачі телеканалу “1+1″! Сьогодні ми розмовлятимемо із Іриною Володимирівною Івашко, чудовим учителем-філологом, великим професіоналом своєї справи та просто хорошою людиною, яка завжди приносить і дарує своїм учням чарівну усмішку на обличчі. Добрий день, Ірино Володимирівно. Мене звати Ірина Королюк. Я репортер ТСН. Можна взяти у вас невелике інтерв’ю для глядачів каналу “1+1″?

– Доброго дня, Іро. Так, звісно, я із задоволенням спілкуватимусь із вами.

– Скажіть, учитель – це професія, покликання чи необхідність?

– На мою думку, і перше, і друге, і третє. Адже вчитель не лише навчає, але й скеровує, підказує, виховує, прищеплює … Таке вже покликання тих, хто став на цю стежину, бо з дітьми інакше не можна. Тут мало бути лише знавцем свого предмета, тут потрібні ще й неабиякі знання в інших сферах. А ще необхідно бути сильною і небайдужою особистістю.

– Скажіть, а чи важко пояснити нині дітям, що таке добре, а що погано?

– Інколи буває досить складно пояснити дитині, де межа між дозволеним і недозволеним, між хорошим та поганим, між тим, що принесе користь, а що виявиться зайвим. Але ж доводиться. Саме тому вчитель змушений постійно шукати відповідь та пояснення.

– Для багатьох учнів ви − взірець учителя, свого роду − ідеал. У чому тут секрет, як ви гадаєте? Як домогтися такої довіри від дітей?

– Мабуть, найголовніше − уважно стежити за тим, щоб не нашкодити, щоб не вилетіло ненароком образливе слово. І дуже важливо добре знати свій предмет: діти шанують професіоналізм. А ще потрібно просто виходити назустріч учневі, допомагати вирішити ту чи іншу проблему, намагаючись бути в першу чергу не вчителем, а просто людиною.

– Усім відомо, що кожен учень − це особистість, до якої треба мати свій підхід. Як ви знаходите ті ключики до щілинок замків внутрішнього світу кожної дитини?

– Усім людям Бог подарував талант. Моя місія – відшукати цей талант у кожної дитини, скерувати її на правильний шлях, допомагаючи зрозуміти, яке її покликання. Для цього дитині потрібно передавати свої знання, підштовхувати до сумлінної праці, розвиваючи при цьому її здібності, а головне – вірити в неї і поважати як особистість, що має власну думку.

– Щира правда віддзеркалюється в кожному вашому слові, Ірино Володимирівно. Бажаю вам сили й наснаги в цій нелегкій роботі, творчих злетів і великого щастя, якого ви, безумовно, заслужили, як ніхто інший. Велике вам спасибі, що виділили для нас свій дорогоцінний час, до побачення. А з вами, шановні глядачі, була я, Ірина Королюк.

До наступної зустрічі. Бувайте!

Ірина Королюк

Comments are closed.